Kategoriler
Genel

MADALYA

Madalya ne demek? Madalya kelimesi nasıl yazılır? Madalya kökeni nedir? 

Okullar ve organizasyonlar için ödül madalyası ihtiyacını karşılamak amacıyla madalya yaptırmak isteyen öğretmenlerimize, madalya hakkında bilgileri,görsel örnekleri sitemizde paylaşarak okullarımızın hizmetine sunmaktayız

Madalya tarihin geçmiş dönemlerinde ve günümüzde en yaygın şekilde kullanılan ödüllendirme şeklidir.

Bir çok dalda yapılan turnuvalar, organizasyonlar ve yarışmalarda ödül olarak verilen hediye madalyadır. Madalya okullarımızda eğitim- öğretim gören öğrencilere verilmek üzere hazırlanan madalya örneklerini günümüzde bulmak mümkün. Toplumun her kesiminde yapılan bir çok organizasyonlarda, uluslar arası yarışmalarda sporcu kardeşlerimize verilmek üzere hazırlanan gerçek altın sarısı madalyalardır.

Madalya ödülü eğitim gören tüm öğrencilere, öğretmenleri tarafından ödüllendirilmek amacıyla verilmek üzere hazırlanmış madalya örnekleridir.

Madalya deyince akla ilk gelen nedir? Kişilerin başarılarını ödüllendirmek için gerekli önemli madendir. Madalya ödüllendirmesi bir hediye niteliği taşır.

okulda eğitim gören öğrencilere verilen madalya branşlarının bir kaçını buradan yazalım.

1-Birinci sınıflar için, okuma bayramı madalyası; okumaya geçen 1. sınıf öğrencilerinin ödüllendirildiği madalya örnekleridir.

2-kitap kurdu madalyası; ikinci sınıflar, 3. sınıflar ve diğer sınıfların okul düzeyindeki kitap okuma alışkanlığını geliştirmesi açısından önemli olan ve en fazla kitap kitap okuyan öğrencilere verilen katılım madalyası..

3-deneme sınavı madalyası;Yine okullarda yapılan deneme sınavlarında başarılı olan öğrencilere verilmek üzere hazırlanan madalya örneklerine dene sınavı madalyası diyoruz.

4-Turnuva madalyası; Okullarımızın ilk dönemde yada ikinci dönemde spor aktivite leri başta olmak üzere yapılan futbol turnuvaları,voleybol turnuvaları,basketbol turnuvalarında okul içi sınıflar arasında yapılan müsabakalarda derece alan takımlara ve.sporculara verilmek üzere hazırlanan madalya örnekleridir.

5-Milli bayram ve törenler; 29 Ekim cumhuriyet bayramı etkinlikleri,10 kasım etkinlikleri, istiklal marşının kabulü,18 mart Çanakkale şehitlerini anma, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, 19 mayıs kutlamaları gibi bir çok milli günler ve bayramlarda yapılan etkinliklerde verilmek üzere hazırlanan madalya örnekleridir.

İnsanların enerjisini, çalışma azmini ve başarıya ulaşmasını sağlayan nedenlerden biri de yine madalya kazanmaktır.

Okul eğitimlerinde sınıflar arası yada sınıf içi öğretmenlerin düzenlemiş oldukları yarışmalarda yine ödül olarak madalya ön plana çıkar.

Geçmiş dönemlerde madalya, madalyon, kolye madalya, madalya tacı, madalya nişanı gibi ödüllendirmeler her zaman olmuştur.

Sizlerde madalya ve benzeri ödüller hakkında bilgi almak iterseniz Web aşağıdaki adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

https://madalyaburda.com

her öğrenci ödül almayı hak eder

bizler bunun için varız.Tüm ödül ihtiyaçlarınızı hazırlıyoruz..

7/24 BİLGİ ALABİLİRSİNİZ