OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK ?

okullar-ne-zaman-açılacak

Merhabalar…

Ülkemizinde aralarına bulunduğu, dünyanın her yerine bulaş yapan covid-19 Pandemi salgını nedeni ile birçok ülkede okullardaki eğitime ara verilmişti.Ülkemizde de Pandemi salgını başlar başlamaz hemen tüm okullarımız da ikinci dönem okullara devam etme konusuna ara verilerek,milli eğitim bakanlığımızın düzenlemiş olduğu uzaktan eğitime başlandı.

Uzaktan eğitim TRT Aracılığı ile : ilkokul,ortaokul,ve lise olmak üzere 3 adet EBA TV Yayını yapılarak öğrencilerin bir nevi derslerle alakası kapanmadan derslere devam devam edilmiş oldu.Bu arada okul içindeki etkinlikler faaliyetler,milli bayram ve törenler askıya alınınca öğrenci kardeşlerimizin ve öğretmenlerimizin kendi dünyalarında bir boşluk oluştu elbette.

1 haziran 2020 de okullar bir ay süre ile açılacağı düşünülüyor. Bu karar elbette Devletimizin vereceği karara göre netlik kazanacak..okullarımız bir ay süre de olsa Okullarımız açılırsa öğrencilerin okula gelmesi,Aile bireylerinin iznine bağlı olarak yapılacak.(izne bağlı-Anne,Baba izin verirse öğrenci okula gidecek.)Bu eğitim süresince öğrenciler ders yapmayacak,sadece Psikolojik teknik destekler verilecek.

*Bu dönemde okulda farklı ne gibi faaliyetler yapılabilir?

örneklerle açıklayalım..

1 aylık zaman için de öğrencilere okul içinde eğlenceli farklı çalışmalar yapılarak öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltilebilir. Yarışmalar,küçük bir turnuva (yarışmalar yapılabilir,voleybol,basketbol,futbol gibi)Etkinlikler düzenlemek çok önemlidir.Bu etkinliklerde öğrencilerin tümüne moral olması için madalya ödülü vermek çok anlamlı ve onları mutlu edeceğini düşünüyorum.

Bir aylık dönem içinde bu çalışmalar yapılarak 2020 yıl eğitim öğretim yılına has hatıra anısına katılım başarı madalyası vererek eğitim faaliyetlerini tamamlanmış oluruz.

kadem inanli

05378383970 WHTSAP İLETİŞİM

madalyaburda.com

YÖNETİCİ

FacebookTwitterWhatsAppShare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.